Zraněná Bouzková urvala čtvrtý titul! V dramatickém finále poprvé kralovala na trávě

VČERA, 16:05
Aktuality 229
WTA NOTTINGHAM - Marie Bouzková si v Nottinghamu došla pro svůj čtvrtý kariérní titul a premiérovým triumfem na trávě zkompletovala sbírku trofejí ze všech tří povrchů. Česká tenistka se v závěru úvodního dějství zranila, ale i tak přežila setboly a dramatické finále s Američankou Emmou Navarrovou nakonec vyhrála 7:6, 4:6, 6:2.
Profily hráčů
Bouzková získala čtvrtý kariérní titul (© NATHAN STIRK / GETTY IMAGES EUROPE / GETTY IMAGES VIA AFP)

Bouzková – Navarrová 7:6, 4:6, 6:2

Bouzková na začátku finálového souboje s Navarrovou navazovala na povedené výkony z předchozích zápasů. Češka se výborně bránila a zároveň hrála aktivně a už ve třetí hře po velmi povedeném a útočném gamu na returnu slavila brejk. Navarrová však manko dvou gamů nepřipustila. Tentokrát zazářila na returnu Američanka a srovnala na 2:2.

V následujících minutách si obě aktérky snadno uhájily servis a v sedmé hře opět zahrozila na returnu Bouzková. Češka se i díky luxusnímu prohozu dostala do vedení 40:0 se sérií tří brejkbolů. Navarrová se ovšem zastrašit nenechala a stav srovnala. Bouzková si však vypracovala další příležitosti, dvěma úspěšnými prohozy po sobě nakonec napínavý game urvala a zase vedla o brejk.

Pražské rodačce se ale ani v tomto případě nepodařilo brejk potvrdit. Navarrovou manko brejku znovu probudilo a okamžitě skóre srovnala na 4:4. Ani tentokrát se Bouzková nenechala rozhodit, kritický game zvládla s přehledem a vynutila si pokračování úvodního dějství.

Zbytek vyrovnaného setu však nevypadal pro Bouzkovou vůbec dobře. Při skóre 5:5 nedokázala využít brejkbolovou příležitost a během 12. gamu si přivodila zranění pravého chodidla, které si okamžitě a za stavu 0:30 nechala ošetřovat. Vzápětí díky servisu přežila dva setboly po sobě a při shodě bylo utkání zase na několik minut přerušeno, tentokrát z důvodu nevolnosti diváka v hledišti.

Dramatický set musel nakonec rozhodnout tie-break. Navarrová se propracovala k vedení 3:1, ale Bouzková i díky chybám soupeřky vývoj otočila na 4:3. Jako první se k setbolu dostala Bouzková při skóre 6:5, hned první příležitost vítězným bekhendem proměnila a 79minutovou sadu urvala na svou stranu.

Bouzkovou naštěstí zranění chodidla nijak výrazně nelimitovalo. Češka pokračovala ve velmi solidním a aktivním výkonu a dobíhala všechny míče. Úvod druhého setu žádné drama nenabídl a hráčky si držely servis. Za stavu 2:2 ale Američanka sehrála povedený game na returnu a Bouzkové snadno sebrala podání.

Navarrová začínala mít na kurtu mírnou převahu, brejk potvrdila čistou hrou, vzápětí vyřešila stav 0:30 v dalším gamu na servisu a vedla 5:3. Bouzková se ovšem odmítala vzdát a dál se rvala o možnost získat druhý set. České hráčce se podařilo nadvládu soupeřky zastavit a měla celkem tři brejkboly na srovnání na 5:5. Navarrová ale neznervózněla, všechny hrozby smazala a vynutila si rozhodující sadu.

Hned úvod posledního dějství nabídl dva napínavé gamy. Bouzková brejkbol nepřipustila a pak měla tři možnosti na returnu. Navarrová s přehledem úvodní dvě odvrátila, ovšem na tu poslední vyrobila dvojchybu a Češce brejk darovala. Ta ho poté úspěšně potvrdila a vypracovala si velmi nadějné vedení 3:0.

Bouzková si v následujícím průběhu náskok brejku bez problémů udržovala a za stavu 5:2 už byla opravdu blízko k zisku titulu. Takto luxusní vedení už si vzít nenechala, dokonce duel uzavřela již na returnu a po třech hodinách mohla navzdory zraněnému chodidlu slavit.

Až do finálové bitvy neztratila Bouzková na turnaji jediný set, přestože narazila na nebezpečnou veteránku Tatjanu Mariaovou či krajanku a bývalou šampionku Karolínu Plíškovou. Vůbec poprvé v kariéře dokázala v rámci jedné sezony triumfovat více než jednou na hlavním okruhu. Na kontě má tituly ještě z Livesport Prague Open 2022 a 2025 a Bogoty 2026.

Svou finálovou bilanci vylepšila na 4:6 a vyhrála už třetí souboj o titul po sobě. A také triumfem v Nottinghamu zkompletovala sbírku trofejí ze všech tří povrchů. K tomu jí chybělo prvenství už jen na trávě. Bouzková v pondělí o dvě místa vylepší své žebříčkové maximum, bude jí patřit 22. pozice.

Statistiky zápasu.Statistiky zápasu. (@ Livesport / Enetpulse)

Navarrové se naopak nepodařilo sbírku titulů ze všech povrchů zkompletovat. Američanka usilovala o stejný úspěch jako Bouzková a rovněž o čtvrtý triumf. V minulosti vyhrála všechna tři finále, konkrétně v Hobartu 2024, Méridě 2025 a ve Štrasburku 2026.

Bývalá světová osmička, která se úspěšně vrací po zdravotních problémech, bude ve světovém hodnocení figurovat o dvě pozice za Bouzkovou, tedy na 24. příčce. Zatímco česká hráčka si dá před Wimbledonem týden volna, Navarrová plánuje hrát v příštím týdnu v Bad Homburgu.

Výsledky turnaje WTA 250 v Nottinghamu

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

229
Přidat komentář
Martinice
Je mi moc líto...opět...lidí, co se někomu vysmívají a nemají tušení.....EMMA má obrovský problém se štítnou žlázou...TAK UŽ TO VÍTE A SNAD SE VÁS BUDE VYSMÍVAT UŽ MÉNĚ....JSTE FAKT ZLÍ
Reagovat
misa
Úžasná Maruška slaví jeden z největších úspěchů kariéry, když ve finále porazila po delší době tenistku top 30, která dosud byla ve finálových zápasech stoprocentně úspěšná. Celý turnaj hrála hodně dobře.

Loňský titul z Prahy byl pro Marii hodně důležitý - od té výhry nad Lindou ve finálových bojích už opravdu věří ve svou výhru. Dnes to bylo vidět hlavně ve třetím setu. Tituly teď sbírá jako jahody - má 3 za posledních 12 měsíců

Doufám, že s její nohou není nic vážného, třeba šlo jen o nějakou křeč. Bylo by smutné, kdyby její rozlet zastavilo zranění...

Několik dní jsem nebyl doma, takže jsem přes víkend sledoval ze záznamu maratón Mariiných úspěšných zápasů od 2. kola výš. Po celý turnaj byla vidět velká psychická odolnost Marie, která ustála všechny krizové momenty a třeba její výhra nad Mariou (41 winnerů ve dvou setech) byla moc hezká smile
Reagovat
Vlk-v-trave
:-))
Reagovat
alcaraz.dva
nerikal jsi nedavno, ze se Marie oproti lonsku hodne zhorsila?
Reagovat
misa
Ve hře při šancích na brejk je často pasivní. Loni byla o dost aktivnější a často zahrála winner hned při returnu. Letos je opatrnější a proti dobrým tenistkám má pak problém s proměňováním brejkbolů.
Reagovat
alcaraz.dva
Maruska změnila priority. Tohle jsem ti říkala.... Spanele/neSpanele...Všechno vyžaduje cas
Reagovat
Vlk-v-trave
Utocne pojeti hry ve finale Navarro vs. Bouzkova ve statistikach

Nevynucene nabehy na sako
Navarro 2/1
Bouzkova 14/8

Winnery - utocne returny z 1. servisu - hlubsi postaveni v kurtu
(na trave zajimave sledovat, kvuli nizkemu odrazu a odvaze si tak naslapnout vic do kurtu, hracka se snazi zautocit z returnu, pocitam pouze return na 1.servisu)

Navarro 0
Bouzkova 1

pro zajimavost:

Vynucene nabehy na sako
Navarro 27/13
Bouzkova 15/14

Dropshoty
Navarro 3/1
Bouzkova 6/4
Reagovat
Vlk-v-trave
Obecne esa, winnery od BL, nemaji znic spolecneho s utocnym tenisem... jestli ma na to hracka fyzicke predpoklady, techniku, atd...tak ne ze je utocna, proste do toho mladi od BL, vcetne prohozu... ve sve komfortni zone. Podle me se hodne zamenuje agresivni pojeti a utocne, coz neni to same :-) Jestli jde o hru k lajnam, je to proste hra na riziko, a ne utocny tenis... geometrie, kterou piluji jak mohou... Obecne defensivni tenis neni moc uz k videni... takovy fakt na urovni...ani ten utocny...

jednoznacne Serena zanechala obrovskou stopu v zenskem tenisu :-)
Reagovat
Georgino
Zajímavé úvahy, ale nějak se v tom trochu ztrácím. Pochopil jsem, jak vnímáš rozdíl mezi útočným tenisem a rizikovým tenisem, ale popravdě nevím, kde je mezi tím tenis agresivní.
Reagovat
Vlk-v-trave
Skoro vsechny hraji agresivne udery, bud liftem nebo flatem... rychleji a silneji :-) tak aby souperku dostaly pod tlak nebo si vynutily kratsi delku uderu u souperky, dostaly se hloubeji do kurtu nebo meli vic casu na prohoz... neb ta odpoved leti pomaleji... tim si hledaji winner...jinak receno neni tu zadna hranice... neb to vsechny chteji hrat agresivne... az na nejake vyjimky... ale Bouzkova k nim nepatri...

Neco ve smyslu utocneho tenisu s tim pojetim s/v uz neexistuje... az na vyjimky Taylor vs. Simona - USO

Obecne u Marie ten pocet nevynucenych nabehu neni az tak vysoky na tri sety,... ale zase v porovnani s Emmou jiste... rozdil tam je velky...

To ze se nam zda, ze ta hracka nehraje agresivni uder vychazi pouze z toho, ze pokud je souperka lepe disponovana i fyzicky vznika pouze kontrast... :-) To je tak vsechno...
Reagovat
Vlk-v-trave
U obou je videt, ze tolik utocne nejsou, ale v tom finalovem porovnani je MaryBou utocnice a Navarro dost zatahla v zadu:-) Krom toho hodne spatna jestli jde o hru dopredu - videt na vynucenych nabezich...v porovnani s Marii... skoro vsechny ty vitezne fiftyny ma z agresivni hry, tedy souperka se brani a jde pak na jistou smec na saku, proste dobit... obe nevyuzivaji moc dropshoty... v tom obe nejsou nejak odvazne... naopak Marie ma neskutecne stats na tech vynucenych... hru dopredu opravdu ovlada...

Marii take nejak obecne nemusim... ale na trave... to je neco jineho a jako ultras grass fan... tam ji rad obhajim... nejsme ted na betone nebo cihle... a ona je opravdu nejen sikovna, ale v porovnani s Navarro na trave utocnejsi hrackou... (kde se to vni bere? nevim... otazka asi pro ni)
Reagovat
misa
Marie má skvělé čísla na vynucených nabězích, protože má jeden z nejlepších pohybů v ženském tenise. A to nejen ze strany na stranu, ale i směrem dopředu. Má čas tak zahrát u sítě, to co chce. S oblibou vytáhne nějaký nepochopitelný prohoz, u kterého nikdo v hledišti ani soupeřka nevěří, že by ho mohla zahrát, a pak se všichni (kromě Marušky) diví. Nebo si jako záchranu oblíbila dlouhý slajz na BL, kterým soupeřku úplně zaskočí :)

Posun k útočnější hře u ní probíhá celou kariéru, protože jinak by se v top 50 neudržela. Na každém povrchu má jednu z nejlepších her na síti, pokud uvažujeme jen singlistky. Celkově mi Maruška přijde šikovná, ale občas o sobě hodně pochybuje a chybí jí trochu víc síly.
Reagovat
Vlk-v-trave
Tenis na trave je jiny sport... a pisu tu leta, trava nejlepe z hracek vytahne, co v nich opravdu je... nejen jestli jde o kvalitu uderu a cit pro mic... :-))

Na ty stats jsem si udelal cas ze zaznamu..... Pochopitelne delam chyby, je mozne pocitat +- 1 odpocet, pripocet ze jsem se nekde sekl, ale ne moc vice... dal jsem si opravdu zalezet nakolik jsem mel cas a prostor. Ja ty cisla nejak nepotrebuji, to vidim... ale jak je nekteri maji tak radi :-))

Samozrejme me k tomu primela "dezinformace" paddyho :-)) o defensivni hracce... a tak dodam par slov k defensivnimu pojeti hry Bouzkove:

Za me hodne spatna... je to az pro me tezce pochopitelne, ale skoda ze ho neumi zavest dobre do hry... (hodne tim ztraci) ma na to podle me slusny potencial... nerikam, ze se ma zbavit utocnych prvku, ktere umi pekne na trave vyuzit, ale podle me by byla skvelou defensivni hrackou... nema asi na to mentalitu... a to ze to snazive vybeha vubec fakt neberu jako defenzivni hracku :-) ale toz...je hodna a snaziva, to zase jo... a tak misa ma aspon radost behem travy a ja mu to preji :-)
Reagovat
Vlk-v-trave
Paddymu preji aby vnimal tenis trochu sireji a Emme samozrejme hodne zdaru v jejim boji... s cim mohu jiste souhlasit, ze Navarro je agresivnejsi hrackou, ktera si vynucuje lepe peckami tu kratsi odpoved... nebo lepsi pozici pro prohoz, ale jak jsem jiz poznamenal vyse... je to stopa Serenky,,, a hraji tak skoro vsechny... nebo se o to snazi... tim smerem jit...

Rad bych opravdu uvital skvelou defensivni hracku nebo utocnou... tak jsem aspon rad za kazdou tu malou trosku :-)

Z pohledu ultras travare... jsem rad ze Marie vyhrala, prave hlavne za ty stats nevynucenych nabehu na sako... pouze ty cenim v utocnem tenisu... v defensivnim pojeti cenim hlavne dropshoty od BL, stopbally z jakekoliv pozice... schopnost mixovat delku uderu nahoru dolu... vyuziti sily uderu souperky... Chvalinska je nadeji...ale... bude to mit hodne tezke...
Reagovat
misa
Uvidíme, co Maja předvede jako členka top 30, kdy na ni bude jiný tlak než v Paříži. Viděl jsem s ní pár rozhovorů v angličtině i polštině a přijde mi hodně mentálně vyspělá, takže tipuju, že se z té změny nesesype :)
Reagovat
Vlk-v-trave
Poznamka ke stats Nevynucene nabehy na sako
Navarro 2/1
Bouzkova 14/8

Nepocitam Serv Volej ikdyby byl... nebot ani nebyl...
pocitam pouze ze hry v pripade, ze hrac, hracka zahraje czop, slajs, nebo jakykoliv uder od BL po kterem prejde aktivne na sako aby utocne ziskala ze saka fiftyn...

U nekterych Majoru se uvadeji tazv. net stats, ale ty vubec tohle nezohlednuji a je to v jednom tzv. baliku... s temi tzv. vynucenymi... co opravdu nejcasteji v soucasnem tenise vychazi z agresivniho pojeti hry... ktere chteji hrat (nektera lepe, nektera hure) pomalu vsechny...

Take v tom baliku jsou tzv. dropshoty, ktere vychazeji z nejakeho defensivniho pojeti... hry... nebot se tim hracka brani tem peckam od BL, prohozum...a tim si vynuti nejen zmenu rytmu hry... ...kazdopadne jsou rizikove vice, nez leva prava nebo hrat k lajnam... narocne na technicky ... musi mit take na to hracka podle me mentalitu...
Reagovat
paddy
z toho se vyvinula filozofická debata, bojím se, že nejlépe by bylo svolat kongres (prostějovský koncil se závěrečným upálením), který stanoví přesné definice termínů

klidně se dá použít termín pasivní, než defenzívní
že jsou hráči dnes agresivní souvisí s tím, že jinak nejde výměnu zakončit, takže se hraje na riziko
obecně se používá ofenzivní/defenzivní klasifikace, binární veličina, u které je jiná hodnota vyloučena
obě ve WTA patří k pasivním/defenzívním, což nejobjektivněji ukazuje stats W/UE, které mají obě většinou početně nižší než soupeřky, či to vidí pouhé lidské oko smile

a když dvě defenzivní narazí na sebe, pak logicky se z jedné stane ta ofenzivní, protože je to hra s nulovým součtem, jedna z nich ta čísla bude mít vyšší
---
ještě odbočím k dropáčům, u kterých rozhoduje i sledování hry, herní inteligence
Navarro stojí často dost vzadu a navíc se nechává překvapit, což soupeřky využívají
Bouzková toho využívala, z čehož ty odvozuješ její aktivitu
---
nejen já jsem viděl, že Bouzková byla ta pasivnější v zápase, což jsem očekával i před zápasem
samozřejmě na jejich poměry byly obě dost aktivní, obě měly dost vysoká čísla W/UE plynoucí ze specifického match-upu

bohužel dezolátní WTA tají detailnější data vč. W/UE, ale na netu jsem něco našel
W/UE Bou-Nav
1s 23/18 20/14
2s 13/7 20/10
3s 4/9 10/21
M 40/34 50/45
míče 103/101
pressure points 18/35 17/35

ve třetím setu Navarro asi už fyzicky odpadla, navzdory krátkému setu měla nejvyšší počet W+UE, asi už hrála na riziko kratší výměny, Bouzková po aktivním 1. setu postupně zpasivňovala
jsou to spojené nádoby, čím agresivnější Nav ve 3. setu, tím pasivnější Bou, která už nedostala šanci udělat W nebo UE
Reagovat
MARECEK7
Ještě že byla zraněná,jinak by nevyhrála
Reagovat
Nola
zapas som nevidela, ale kedze misa je velky fanda, tak sa tesim s nim.... snad sa z tej radosti nezblaznil, alebo sa neozral pod obraz boz., vladnu velke horucavy, tak snad oslavuje s rozumom

na druhu stranu je mi luto Navarro, je mi sympaticka, najma, ked som sa docitala, ze je chora
Reagovat
misa
Reagovat
ladi-ladi
Ta její "zranění" už mně lezou na nervy. Málem že sedala do breku,že ji bolí pata. I když ji přeji hodně úspěchu měla by se přeci jen trochu sebrat a nedělat ze sebe takovou fifinu.
Reagovat
tenisman1233
Reagovat
Vlk-v-trave
LOS KVALIFIKACE MUZU - WIMBLEDON 2026
Los je venku...

1/16 - tady velky favorit Comesana jako nasazena jednicka, souperi v tehle sekci zajimavi... ale snad neprekvapi:-)

2/16 - nasazena No.2 Faira. Tak tomu hrozi nejen FRA blok trech hracu :-) ale Tonik Musevic, ktery klidne muze prekvapit...

4/16 - skupina smrti, pro no.4 Wonga zadna sranda... Gojo, Djere, Zheng... no ma se na co tesit...

5/16 - nasazena no.5 Gaston by fakt mel, ale ve druhem kole ho ceka italska vlna... :-)

6/16 - silna dvojka v jedne skupine - no.6 Basivasvili, a ve finale mozny Goffin...

9/16 - Skupina Danyho Evanse ;-)

10/16 - Zdenda Kolar muze mit problemy uz v prvnim kole s Gentzschem.

12/16 - Tady bych upozornil na ucast Federica Corii... :-)

13/16 - Tomic v akci, hned v prvnim japonec Uchida... no... tezko si predstavit, ze nejen vyhraje ale vubec postoupi...

Cely rozpis kvaldy:
https://en.wikipedia.org/wiki/2026_Wimbledon_Championships_%E2%80%93_Men%27s_singles_qualifying
Reagovat
Otmar
Marie zaslouží za tento turnaj absolutorium a přání všeho dobrého. Nehrála nic mimořádného, jen svůj obvyklý tenis a tentokrát to stačilo. Připadla mi sebevědomější a snad jsem se nemýlil. Nottingham je sice jen 250-ka, ale je to turnaj tradiční, ceněný a dobře obsazovaný. O to je výhra cennější. Skvěle, Marie, ať se Vám vede i nadále. A "bordó" Vám náramně sluší!
Reagovat
Petruco
Tak jsem dokoukal záznam. Maruška se mi nezdála být pasivní. Ke své opravdu úporné obraně (divím se, jak to mohla všechno uběhat) přidala také dost náběhů na síť a jednoznačně si pro to šla i několika moc hezkými winnery. Možná nebyla lepší, ale taky ne horší než Emma.
Reagovat
Daniela123
Reagovat
GaelM
Navarro pěkně nakynula, jsem si říkal proč proti Marušce nastupuje Bartoli
Reagovat
tommr
taky mě to srovnání s Bartoli napadlo ...
Reagovat
paddy
to zranění je pěkná dezinformace, ale je vidět, že se ujala smile
je zázrak, že to nemělo dopad na pohyb smile

jak jsem předpovídal, diváci nebyli nadšení, a Navarro byla aktivnější, a přestože na míče prohrála jen těsně, tak na gemy to vypadá jednoznačněji

zajímavostí je, že obě byly v plusu W/UE, přičemž nemálo W u Bouzkové bylo vyhráno prohozem při nelogické hře Navarro, která opakovaně při doběhu k sítí hodila míč na raketu Bouzkové místo, aby použila nechytatelný kraťas

Na příkladu Bouzkové je vidět, že s defenzívní hrou se dá bez problémů dostat do lepšího nadprůměru, protože slabší hráčky nemají dostatečnou útočnou kvalitu, aby jí přehrály, takže čím déle je míč ve hře, tím je pravděpodobnější chyba.

Pegula je teď na řadě, aby uhájila čest amerických miliardářek smile

pozn: podařilo se mi zjistit, co stojí za nadváhou Navarro. Má onemocnění štítné žlázy, což vysvětluje její dlouhou a podezřelou absenci na jaře. Myslím, že za tím bude kromě stresu i přetížení z předchozích sezón. Nevím, jaký druh poruchy má, ale obecně se prý s tím dá vést běžný život pomocí medikace.
Reagovat
Vlk-v-trave
No zdalo se me to nejake divne, zeby to bylo jen nejakou hamburgrovou dietou... tohle je ale neprijemne a fakt zadna sranda (hlavne jak dela holka sport)... drzim moc tlapy!!!
Reagovat
Ondřej.Jirásek
Zdravotní problém tam byl, vždyť se nechala ošetřovat uprostřed gamu a pak ještě minimálně jednou ve druhém setu. Žádná dezinformace to není. I se zdravotním problémem se dá dohrát. Možná kdyby to nebylo finále, tak skrečne. Kdo ví, co to může udělat za několik hodin, nebo zítra. Aspoň trošku přemýšlej, než něco napíšeš.
Reagovat
tenisman1233
I se zdravotním problémem se dá vyhrát GS.
Reagovat
PTP
I s malým Kašpárkem se dá zahrát velké divadlo.
Reagovat
Vlk-v-trave
Reagovat
Vlk-v-trave
Verme, ze si prispevek neprecte Maruska a nezrani to jeste jeji city :-)
Reagovat
paddy
kdyby jí noha nějak omezovala, tak těžko bude naplno běhat nebo podávat, zejména podání je klíčové, protože jde o automatizovaný jev
MTO neznamená zranění
Reagovat
Ondřej.Jirásek
Aha, takže to MTO bylo jen tak a další návštěva fyzia taky jen tak? Ty bolestné grimasy a počáteční nejistota po prvním MTO taky jen tak? OK
Reagovat
Vlk-v-trave
Jen tak ne... ale asi ma paddy na mysli, ze Maruska trpi na Haptefilii :-)))
Reagovat
sojka1
teprve si TO tady ctu a pripada mi TO neuveritelne..... :-)) Maruska i svemu tymu nazorne ukazovala, jak je problematicke (urcite ho citila) zhoupnuti na spicky pri servisu, ale ty proste vis, ze ji nic neomezovalo.... :-) navic je uzasne vyhodnotit vyborne a chytre prohozy Marusky jako nechytre nabehy Navarro.... :-)) a vsechno korunuje "defenzivni" hra MaryBou, ktera si defenzivne chodila na sit pro voleje, predvedla mimoradne uspesnou hru nad hlavou z velmi tezkych pozic a jako prehazovacka na stred (pravda, to jsem cetla jinde) predvadela moc pekne (BH predevsim) udery po care, zkraceni hry, servisy nebyly vubec spatne, spousta technickych....atd,....... selektivni videni? ;-)
Reagovat
paddy
nevěřitelná je tvoje zákeřná argumentace

napíšu "nemálo W" (logicky menšina) a ty to generalizuješ a k tomu vůbec nevidíš, že jsem primárně narážel na hru Navarro (po lopatě řečeno jsou popsány jen míče, které Navarro nesmyslně řešila). Ty míče, které tady opěvuješ, jsem vůbec nezmínil, tak mi nepodsouvej, že k nim patří komentář "nemálo".
odstavec "s defenzívním hrou ...do lepšího nadprůměru" je myšlena žebříčková pozice (WTA) a vůbec se to netýká dnešního zápasu. Možná to není na první pohled srozumitelné, ale jako hlavní důkaz lze použít citace "slabší hráčky", ze které musí být patrné, že mluvím obecně a vůbec ne o Navarro. Myslím, že v tu chvíli si už byla v excitovaném stavu, takže bylo jedno, co čteš, názor byl hotový. smile

pokud jde o nohu, to je věc názoru, dokonce si troufnu tvrdit, že u zahraničního tenisty by tady někteří řekli, že simuloval
v její v kůži nejsi ani ty, takže nemůžeš tvrdit, že jí to omezovalo, ani doktor neví, jak pacienta bolí záda
já používám logiku - je rozdíl bolest a vliv na pohyb/omezení výkonu, s bolestí lze hrát, ale jestli někdo ztratí jen pár % výkonu, tak těžko vyhraje (Sinner loni po pádu na loket měl o 5 km/h pomalejší údery a průběžně prohrával s Dimitrov na GS; tak malý rozdíl má velký vliv na výsledek). Pokud někdo vyskočí níže při servisu, pak se mu tento automatizovaný úder rozpadne, to je ještě horší, než kulhat u základní čáry. Stats u servisu žádný vliv neukazují a opticky taky nic. Někdy lze zápas dohrát skoro bez pohybu, ale Bouzková dále hrála celodvorcově, běhavě, a hlavně další dva sety.
Reagovat
Ondřej.Jirásek
Hele, prostě neunášíš prohru Navarro s Maruškou. Vím, že máš Emmu rád. Tím bych to uzavřel :)
Reagovat
paddy
já tady určitě patří k těm objektivnějším, kteří nesvádějí prohry na počasí, štěstí soupeřky či že se "vyházela"
Reagovat
Tomas_Smid_fan
on je zhrzený, že jeho obě US favoritky prohrály.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Linda nic, Kačka nic a do toho se Prdeláč chystá vyhrát Halle
Reagovat
hanz
No, teď koukám na Prdeláče... Frycek to teda pěkně po.ebal..
Reagovat
PTP
Konec rasové hygieny v Halle.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
blm všechno převálcovalo
Reagovat
ccarloss
jako řekl bych, že český tenis má zase našlápnuto ve Wimbledonu něco slušného uhrát. pokud se teda nepletu, tak co se týče ženského tenisu, tak máme nejvíc hráček v TOP 100 ze všech států, vyjma Američanek. jsme tenisová velmoc. :)
Reagovat
Preview.lover
1. USA 15 hráček
2. Česko 10
3.-4. Rusko, Ukrajina 7
5. Austrálie 5
Reagovat
LiJ
Reagovat
hanz
Tenisová velmoc končící do 3. kola...
Reagovat
chlebavevaju
Tenisová velmoc prvokolařek a dvojkolek.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
tandem chlebavevaju - hanz v depu se staženými spoďáry dychtivě očekává českou prohru
Reagovat
Sinuhet1
Maruska je v live zebricku 22,to bych do ni nikdy neřekl,ze muze vystoupat tak vysoko
Reagovat
hanz
To platí i pro WB? Nebo už je to uzavřený?
Reagovat
tommr
nasazovat se bude podle zítřejšího žebříčku takže posun na 22.místo Marii zajistí trochu výhodnější los ...
Reagovat
hanz
Alespoň že tak, nebude potravou pro první osmu a určo by jí zas dali Sabýska nebo Gofku..
Reagovat
honza.khp
jako řekl bych že nasazení 25-32 je úplně to nejhorší co se dá při losu mít, NLinda se v tom tam jedno období pěkně plácala, pravidelně na Swátkovou a tak ... a Maruška na té trávě umí být taky pěkně otravná pro soupeřky
Reagovat
aape
Je to paráda smile , a to tu o ní letos byly takove pochybnosti od některých
Maruška se vypracovala na solidní hráčku na všech površích, se zdravým sebevědomím, jen tak dál a gratulace k titulu
Reagovat
tommr
Divný je že tu nikde nevidím jedinej příspěvek od fanouška Marie číslo jedna. Nestalo se mu něco?
Reagovat
Kuba4Win
Taky jsem si říkal
Reagovat
PTP
V tom vedru mu asi praskla cévka.
Reagovat
Preview.lover
asi si misu našel com
Reagovat
hanz
AJAJAJ...
Reagovat
PTP
Naopak, pomáhá odklízet bahno v Říčanech jako vyjádření omluvy za neuvážené vítězství Marušky v SF.
Reagovat
GaelM
Reagovat
Vlk-v-trave
\o/ Maruska \o/
Konecne potvrdila svou sikovnost a cit pro mic na trave take titulem na trave :-)
Velka gratulace - k tomuto premierovemu titulu na nej. tenisovem povrchu....a take samozrejme k druhemu titulu v letosni sezone...! Jeste chybi v tomto roce doplnit po antuce, trave, take hard... :-)

#We Will Make Tennis Grass Again! :-))
Reagovat
sojka1
jahody jsou nejsladsi v cervnu! Maruska je opravdu na te trave sikovna, slava travicce i Marusce..... :-)) dojaty tatinek Milan me dojal, uz je z neho dedek..... ;-)
Reagovat
tommr
Marie to prozřetelně ukončila na returnu. Myslím si že by jinak s dopodáváním měla hodně velký problémy ...
Upřímně řečeno ani nevím jak k tomu titulu dneska přišla. Nezdála se mi lepší hráčkou. Historie se ale na to ptát nebude. Důležitý je že má letošní druhej a celkově čtvrtej titul. Z aktivních českých hráček jsou lepší jen Karolína Plíšková (17), Bára Krejčíková (8) a Katka Siniaková (5) ... smile
Reagovat
tenisman1233
V Praze bude mít velkou šanci získat 3 titul, ze 3 povrchů.
Reagovat
PTP
K tomu říkáme s NoLindou jasné NE!
Reagovat
tenisman1233
Neboj,Linda N. tam hrát nebude.
Reagovat
tommr
já si naopak myslím že Linda bude mít velkou motivaci ukončit v Praze to finálové prokletí ...
Reagovat
tenisman1233
Zatím tam nefiguruje a s jejím rankingem se na 250 nedostane a kdyby chtěla mít výjimku tak by jí hlásili jako velkou hvězdu turnaje už dopředu.
Reagovat
PTP
To bude divoký překvápko až těsně před turnajem.
Reagovat
The_Punisher
Gratulace, Maruško předvádela v Nottinghamu krasne vykony. Snad to nebude nic vážného
Reagovat
PTP
Nottingh Else Matters!

So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
And nothing else matters
Reagovat
Dobry-den
Jooo! Gratulka Marušce Jahůdce. smile smile smile

Ve třetím setu měla překvapivě více sil než Emma.

Hráčka, která ještě před rokem držela pouze jeden ušmudlaný titul z Prahy, kde ve finále tehdy nezahrála jediný winner, má nyní už 4 tituly! Zároveň tímto zkompletovala sbírku titulů ze všech povrchů.
Díky tomu překoná své žebříčkové maximum. Bravo!

Další cíl? Třeba vyhrát nějakou slabší pětistovku. Ale ještě předtím by mohla udělat nějaký hezký výsledek ve Wimbledonu.
Reagovat
The_Punisher
Bylo by to krásné
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Veliká gratulace bojovné Marušce. Moc jsem se bál, že o cenný titul přijde kvůli hloupému zranění. Doufám, že je to k zahojení.

Míša si bere dovolenou
Reagovat
George_Renel
Český tenis nadále drží průměr titul ATP/WTA měsíčně.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
to nemůže být pravda, protože hned několik tenisových expertů TP tvrdí, že Češi a Češky nic nevyhrají.
Reagovat
hanz
Přesně, to jsou samý prohry...
Reagovat
Petruco
Pecka! Však naše lvice jim ještě ukážou!
Reagovat
frenkie57
Obranářský styl Marie zase jednou slaví úspěch. Emma byla po celý zápas lepší hráčkou, tvořila hru, Maruška jen do nekonečna vracela a čekala na chybu, která dost často prišla.
Marie má čtyři tituly ze třech povrchů.
Marie je od zítřka na novém maximu.
Míša má mnohonásobný orgasmus.
Všem gratuluji.
Reagovat
hanz
Míša? Ten tu vůbec nebyl... Možná už mu stříká šáňo...
Reagovat
horska.kraslice
Tak ani Emma Marii neudolala. Je to neuvěřitelná, kam se Marie se svým pojetím (anti)tenisu dopracovala.
Reagovat
Mony
Poctivá dříčka s citem pro balón.. proč antitenis?
Reagovat
melounek777
Reagovat
Diabolique
Reagovat
bardunek666
Já to označení taky nechápu. Dnes zahrála dobře kraťasy, na síti a občas krásný winner a čopy.
Reagovat
tenisman1233
Jediný kdo hraje antitenis je Moutet.
Reagovat
tenisman1233
Snažila se být aktivní,nebylo to jen zbrklé vracení míčků.
Reagovat
chlebavevaju
Antitenis je ještě slušné slovo. Doslova hnus. Chudak božská Emma.
Reagovat
Serpens
Fanoušcí Plíškové jsou holt stejní jako ona sama
Reagovat
Tomas_Smid_fan
já bych Káje tak nekřivdil
Reagovat
chlebavevaju
Co na srdci, to na jazyku, to se mnohým nelíbí, raději si to šuškají doma v kuchyni za zavřeným oknem.
Reagovat
chlebavevaju
Vlastenka Karolína založila vlastní tenisovou akademii, narozdíl od mnohými preferované fulnecké lvice, která se zmohla tak maximálně na vlastní muzeum a ještě se vstupným.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
za akademii, i když se vstupným,
Reagovat
falcon_heavy
Celá ta slavná akademie je především Hrdličkův marketingový projekt, reálný přínos pro český tenis je naprosto minimální.
Reagovat
hanz
Božská Emyčka si to zasloužila... přece nebude mít 4 tituly ze čtyř... tak dobrá fakt není...
Reagovat
Tomas_Smid_fan
já ji už viděl s haluzí po zranění Marušky Ne, opravdu tak dobrá není.
Reagovat
aape
Reagovat
melounek777
Bohužel to jen ukazuje na ne/úroveň ženského tenisu. Co už .
Reagovat
aape
ale no tak...
Reagovat
Pe3k_
smile
Reagovat
Mony
Tak Ondro, bude nějaká oslava s dortem, jestli všechny 3 WTA tituly získají dnes Češky?..nechci to zakriknout, ale stali se to někdy?
Reagovat
Serpens
Gratulace Marušce, nebyl to moc pěkný zápas, ani si nemyslím, že byla lepší (byť ve třetím setu zabrala). Čtyři tituly, to už zní mnohem líp, než ten jeden, který měla ještě rok zpátky. Navíc, má je na všech površích.

Tak snad Linda se už na kurt dnes nepodívá, štěstí si dnes Český tenis už vybral.
Reagovat
Mony
Ale 3.WTA titul Češek v 1 dni by se zapsal do historie..
Reagovat
Serpens
Já bych Viďmanovou stejně nepočítal, je to v podstatě Challenger, tenhle navíc s úplně směšným obsazením, na úrovni W75.
Reagovat
Mony
Pořád je to WTA turnaj
Reagovat
Serpens
No právě. Já myslím, že by to mělo být pod ITF.
Reagovat
Mony
A nejvýše nasazená Dasha nebyla
Reagovat
Mony
A 125 bodů nemáš ani za SF WTA250
Reagovat
Serpens
Taky jsou to hodně "levné" body, které pomáhají v žebříčku nahoru. Viz Sára loni na podzim.
Reagovat
tenisman1233
Kvalitativně stejně jako Bogota
Reagovat
hanz
No, já jsem zvědav na její antitenis na trávě... to bude žůžo labůžo...
Reagovat
hanz
Kralovala? Kdo vymyslel ten nadpis?
Reagovat
Mony
Královnila?
Reagovat
hanz
Napsal bych ... Jahůdka to doklohnila k titulu...
Reagovat
Tomas_Smid_fan
nemusí kralovat v zápase, stačí, když kraluje po něm
Reagovat
Diabolique
Maruska je hvezdaaaa!!!
Reagovat
melounek777
Bouzková má do hvězdy hodně daleko !
Reagovat
EdinaElwes
Vyhrála. Je hvězda.
Reagovat
pantera1
Vyhrála turnaj, takže je hvězda a radujme se
Reagovat
Diabolique
Je to hvezda se ctyrma titulama!
Reagovat
PTP
Je to naše veselotesknoskuhravý embéčko smile
Reagovat
tommr
Marii už stačí jen udržet si příští podání. Zvládne to nebo zase chytí nerva?
Reagovat
chlebavevaju
Oksana Selekhmeteva hraje nově za Španělsko? Všiml si te změny někdo?
Reagovat
hanz
No, takovejch je, co se předělaly ... vychcan.ůry...
Reagovat
Serpens
Příští týden na řadě Alisa Okťabrevová, avšak z jiných důvodů.
Reagovat
chlebavevaju
Jen aby, Drova taky slibovala.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
ale jestli se nepřejmenuje na Alici Říjnovou, tak nic nebude
Reagovat
Diabolique
Maruska je neuveritelna. Bring Bogota back!
Reagovat
PTP
A Maruška jde do trháku
Reagovat
pantera1
Maruška má tady velikou podporu, já se odkloním do Queens clubu, Tommy potřebuje mou podporu, bojuje o první set v TB . Ceruzka je ve formě, bude to náročný .
Reagovat
PTP
Musíš si zajistit místo v bazénku
Reagovat
PTP
A daří se!
Reagovat
pantera1
Je to bitva jako hrom, Ceruzka si zajistil třetí sadu .
Reagovat
PTP
Oni odehrajou jeden game a ženský celej set!
Reagovat
pantera1
Se jim v té Aréně Můry líbí a chtějí tam být co nejdýl. No jsem zvědavá jak to dopadne, mám trochu obavy, že to můj krasavec nezvládne.
Reagovat
PTP
Klidně ho v bazénku zaskočím.
Reagovat
pantera1
Já vím potřebuješ ze sebe dostat tu Viagru, no možná ti dám šanci . Seš vlastně ten vysekanej modrookej vysokej borec, jsem úplně zapomněla . To bude chtít pořádnej bazén s protiproudem plavky řešit nebudem, to je zbytečnost.
Reagovat
frenkie57
Reagovat
PTP
Plavky, to je romantika.
Reagovat
pantera1
Když romantika, tak romantika. Vezmeme si to sexy ribano, co měl na sobě Hrůša v Rozmarným létě .
Reagovat
pantera1
Tommyno bože . Už to mohlo být 3:4. Ach jo, to necháš té zubaté Ceruzce .
Reagovat
pantera1
Schovanej v ručníčku , smutnej, utěšila bych tě, no co už, Ceruzka byl o fous lepší, bylo to parádní finále
Reagovat
pantera1
ty seš hrozná vysírka.
Reagovat
PTP
Nojo no, vzal jsem si Viagru na Lindu a zas nebylo nic, tak co s tím mám teď dělat.
Reagovat
pantera1
Je to dobrej nápad v tom hicu? Myslím, že Charlie stal na hlavě,aby se mu krev hrnula jinam, teda Berta to říkala, že to pomáhá .
Reagovat
PTP
Stát na hlavě by mě asi dorazilo, zkouším to přerazit bílým vínem a sledováním utrápeného obličeje Marušky, ale sakra už se culí po vítězství, tak to mi taky nepomůže
Reagovat
pantera1
Musíš říct své bytné, aby tě zachránila.
Reagovat
PTP
Jo, to by mohlo pomoct.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
vyděržaj pijaněr
Reagovat
Serpens
Ustrašená, nenápaditá hra, na brejkbolech vrcholící. Nehodné titulu.
Reagovat
tommr
Marie si bohužel svůj nejhorší výkon schovala na finále. Hraje strašně pasívně a vyloženě nahrává soupeřce na winnery ...
Reagovat
frenkie57
No ona jo to tam Emma dost bombí, Marie je ráda, že to vůbec vrátí.
Reagovat
hanz
To mi po.er... Čůrondolo vede na trávě nad Polem... svět se zbláznil...
Reagovat
chlebavevaju
Výborně Emmicko a ještě set, jedem.
Reagovat
tommr
Marie vyhrála první set s notnou dávkou štěstí, ale ve druhém setu už přestává stíhat ...
Reagovat
hanz
Jahůdčina fyzička už je vyhlášená... odpadá s pravidelností...
Reagovat
horska.kraslice
Tak tentokrát už si to Navarro na závěr setu vzít nedala.
Reagovat
The_Punisher
A druhý set se nepovedl, škoda :(
Reagovat
horska.kraslice
Tak Marii nakonec ten první set spadl do klína.
Reagovat
frenkie57
Ta ani neví jak. Ale dobrý, ještě jeden.
Reagovat
Serpens
Maruška měla víc štěstí než rozumu. Ovšem pokud bude dál pasivní proti vracečce ultra, tak stejně prohraje.
Reagovat
hanz
Tak jsem to vypnul a Jahůdka vyhrála 1. set?
Reagovat
com
vyhrala prvni set, ale beztak srečne.. To bude karma, ze zranila Karolinu
Reagovat
hanz
Kajísek má starosti s vyplavenou Oázou... přečti si někdy Plesk
Reagovat
frenkie57
To je dneska skučeního, Jééžiši.
Reagovat
Serpens
Ještě jsem neviděl MTO, kdy se hráčka prochází po kurtu a dribluje.
Reagovat
Ondřej.Jirásek
To nebyl MTO, někomu se udělalo špatně v hledišti.
Reagovat
Serpens
Aha, ok. Mám to bez zvuku.
Reagovat
zfloyd
tak nejdříve zabalí finále Krejčíková , teď Bouzková a za chvíli možná ještě Nosková a je vystaráno
Reagovat
hanz
Je to hnus od všech našich....
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Reagovat
Sinuhet1
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Maruška se konečně dostane do finále a zraní se
Možná by to chtělo lepší boty.
Asics - ve zdravém těle zdravý duch
Reagovat
SpacialRecognition
Možná by to chtělo nehrát vracečkový tenis na trávě.
Reagovat
hanz
Přesně, chybí tomu nějaká myšlenka...
Reagovat
Tomas_Smid_fan
to každopádně. Akorát netuším, co se tam teď děje. Druhý MTO v řadě?
Reagovat
SpacialRecognition
divákovi se udělalo špatně
Reagovat
Tomas_Smid_fan
to přišlo v pravou chvíli. Snad se mu neudělalo špatně ze sledování tenisu.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
zachrání ji déšť nebo co to tam teď Maruš vyvádí?
Reagovat
horska.kraslice
Ani stream to nevydržel, vypadl a nejde nahodit.
Reagovat
paddy
to se stává šetřílkům
takový Tsitsipas je největší držgrešle, ten nakupuje pouze u Vietnamců na tržišti

není divu, že má pak problém s botami
https://www.youtube.com/watch?v=kSwPpmh4Fd4
nebo se mu během výměny rozlomí raketa smile
https://www.youtube.com/shorts/YKwnML0JcnA
Reagovat
pantera1
Tak proto se s ním Badosi rozešla, to je ten pravej důvod, asi všechno lepila za něj, zas jeden co má sám málo. Takových známe
Reagovat
pantera1
Není lepší se dívat na Bultika s Fernandou, je to bez nervů a v klidu .
Reagovat
chlebavevaju
Nějaká nová kolumbijská telenovela? Zrovna mam rozkoukanou Esmeraldu.
Reagovat
pantera1
Přepni na lázně v Hamburku. Před chvílí to tam zazdila Kači
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Z Esmeraldy se přeci nedá přepnout
Reagovat
pantera1
No nevím, já jsem to nikdy neviděla, takže nemůžu soudit. Ale dost to dávali More svým děckám jako jména, takže asi pecka seroš .
Reagovat
Tomas_Smid_fan
narážel jsem na to, že když přijdeš o 15dílů, tak pak zjistíš, že jsi přišla tak o
10min děje Taky tyhle věci nesleduju.
Reagovat
pantera1
Na tu je expert pan com, teda až po blití.
Reagovat
PTP
S Káťou se vysílit v bazénku a pak krásná masáž od Alexe.
Reagovat
pantera1
Klokan je neduživej, to chce pořádný pracky na masáž Ale s Tommym se vysílit v bazénku a pak pořádná masáž od Arturka, to se mi líbí mnohem víc .
Reagovat
PTP
Léto jak má být s tím vším, co známe
Léto jak má být, nic víc a nic míň
To ti přeju já jen za to, jaks mě dokázala hřát
A jestli to chceš zkusit znova, tak se vrať
Reagovat
pantera1
Kdekdo si zoufá, vrásky má
že už se jasní, vím jen já.
Ty zítra přijet máš ráno v půl
tenhle fakt s mraky řádně hnul.
Pryč je rázem déšť
slunce máš ve vlasech
jasnější nad zlatý důl.
Hej, záda smoč a jen se směj.
Zas máme proč, zase je nám hej.
Reagovat
PTP
Kája to má veselejší
Reagovat
pantera1
To tvoje je zas větší romantika .
Reagovat
PTP
Romantika, to je moje
Reagovat
Tomas_Smid_fan
já znám jen Hej pane diskdžokej
Reagovat
pantera1
Hudba je čaroděj. Toho Káju pošlu Lindě pro štěstí, pokud vyleze na kurt dnes. No měla by, aby pana PTP nevezla rychlá . To je pecka letní song a do toho hicu se parádně hodí. Ještě je dobrý Disko, disko tancuj pri mě blízko .
Reagovat
hanz
Jahůdka klasicky ve finále úplně bezzubá... dvakrát vede o brejk, dvakrát to projede... a ještě si něco udělá s haksnou... tlstoprdce zase spadne do klína ÍZY win ve finále...
Reagovat
chlebavevaju
Ničitelka cizích snů. Kato by mohla vyprávět.
Reagovat
hanz
Nějaká trapka Kato mi nezajímá... mně zajímá to, že naše to klasicky projíždí...
Reagovat
SpacialRecognition
To je tak, když veškerý její styl je běhání za každým míčem a vracení, dokud soupeřka neudělá chybu. Tělo tohle nemůže dlouhodobě vydržet, kor na trávě.
Reagovat
tommr
A teď se ještě Marie navíc zranila. To je konec nadějí ...
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Maruška má ušoupané nohy MTO
Reagovat
horska.kraslice
Aj, kotnček.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
ne, spíš prsty nebo nárt
Reagovat
horska.kraslice
Jojo, nebude skreč?
Reagovat
Tomas_Smid_fan
nebyla!smile
Reagovat
tommr
Marie dělá příliš mnoho laciných chyb ...
Reagovat
chlebavevaju
Neměla porazit zlounku, to je karma. Karolína by si titul vzít nenechala. Aspon trosku radosti by ji to přineslo k te včerejší tragédii.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
karma za to, že je někdo lepší
Reagovat
Georgino
Jasně, Karolína v životě neprohrála žádný finále
Reagovat
horska.kraslice
Jojo, na začátku byla takřka bezchybná, ale časem se chyby objevily a bohužel i zmnožily...
Reagovat
hanz
Jde spíš o to, že vůbec tu Ramlici nedokáže rozběhat dopředu, dozadu, do stran... háže jí to na střed a ta si s tím dělá, co chce...
Reagovat
Serpens
Už dvakrát.
Reagovat
chlebavevaju
Jedeme božská Emmo. Chci pomstu zlouna.
Reagovat
frenkie57
Božská Emma má paže jak řeznice z Kampy.
Reagovat
hanz
No, nechápu, jak to může uběhat... ta je jak slon v porcelánu...
Reagovat
PTP
Božská Ema Destinnová byla taky při těle.
Reagovat
pantera1
A hrála ju krásná Božidara .
Reagovat
Georgino
Reagovat
hanz
Jahůdka bleskově odevzdala...
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist